Navigácia

  • Divadielko Bacily

    5. 5. 2017

    O tom, aká dôležitá je voda a zdravá strava nás presvedčili žiačky z dramatického krúžku.

    Dňa 28. 4 zahrali pre žiakov prvého stupňa tanečno-divadelné predstavenie BACILY. A nakoľko táto téma je aktuálna pre všetky deti v rámci rovesníckeho vzdelávania vystúpili aj 3. mája 2017 v materskej škole na Železničnej ulici.

  • Ekopyramída

    22. 4. 2016

    Už tradične sa deti z našej školy zapájajú do cyklickej súťaže EKOPYRAMÍDA. Témou tohto ročníka bola voda - jej nenahraditeľnosť pre náš život, ochrana, význam... Na škole sme k uvedenej téme zorganizovali množstvo najrôznejších akcií. Deti zo 7.B to všetko spracovali a prezentovali na ekopyramíde. Tretiaci sa zas venovali vodopádom v našom okolí. Zistili, že v našom okolí sa nachádza veľa zaujímavých vodopádov - Strážovské vodopády, Hlbocký vodopád, Dračia studňa, vodopády v obci Prejta, Červený Kameň. Nedosahujú síce mohutnosť tatranských a iných vodopádov, ale majú svoje čaro a sú rýchlo dostupné. Deti touto prezentáciou chceli vodopády priblížiť širokej verejnosti a ukázať, aké nádherné prírodné výtvory sa v našom okolí nachádzajú a že rozhodne stojí za to pozrieť si ich. Za svoju snahu boli deti odmenené 3. miestom a krásnym pohárom. Ekopyramída bola súčasťou EKOJARMOKU, ktorý sa konal na pešej zóne mestského úradu. Stánok s výrobkami našich detí patril k najnavštevovanejším.

  • Den vody

    22. 3. 2016

    22. marec 2016. Deň ako každý iný? Nie, tento deň bol výnimočný. Bol modrý. Tento deň je Dňom vody. Naši žiaci sa naň tešili i pripravovali. Už od začiatku marca robili v triedach výzdobu - zdobili nástenky, maľovali výkresy... V priestoroch školy sa inštalovala výstavka vodných zvieratiek, ktoré zhotovili žiaci z odpadového materiálu. V sobotu členovia turistického krúžku otvorili horskú studničku na podhradských lúkach, ktorú zároveň i vyčistili spolu s okolím. V samotný deň D prišli všetci oblečení v modrom. Mnohí sa nechali uniesť svojou fantáziou a namodro mali aj vlasy, nechty, pery či očné tiene. Začiatok vyučovania patril relácii v školskom rozhlase. Potom sa žiaci pustili do lúštenia hádaniek, rébusov, vedomostných kvízov a pesničiek. Mnohé deti priniesli vo fľašiach vodu zo studničiek, pitnú vodu z vodovodu alebo minerálne vody a v triedach si urobili ochutnávku. Piataci mali súťaž Milujem Slovensko, zameranú, samozrejme, na vodu. Členovia eko-parlamentu a zástupcovia tried navštívili prameň pitnej vody, ktorá priteká z Domaniže až do našich domácností. Vyučovanie sa nieslo v duchu ŠETRÍME PITNOU VODOU a na hodinách sa písali básne, maľovali plagáty, viedli diskusie, premietali filmy.

    Deň ako každý iný? Nie, tento deň bol venovaný vode, jej ochrane, šetreniu, osvete. V tento deň sa voda

  • Žime zdravo

    10. 3. 2016

    ŠKD už tradične organizuje v mesiaci marec týždeň zdravého životného štýlu pod názvom ŽIME ZDRAVO. Celý týždeň sa vo všetkých oddeleniach konajú akcie zamerané na poznávanie zdraviu prospešných vecí a činností. Vyvrcholením tohto týždňa je ochutnávka zdravých potravín, ktoré si deti pripravovali doma.Z každého oddelenia sa šírila vôňa ovocných alebo zeleninových šalátov, nátierok, koláčov a báboviek. Deti sa presvedčili, že mnohé potraviny sú nielen zdravé, ale aj chutné.

  • Príroda a poľovníctvo

    16. 10. 2015

    Obvodná poľovnícka komora Slovenského poľovníckeho zväzu vyhlásili pre žiakov 3. a 4. ročníka základných škôl výtvarnú súťaž na tému Príroda a poľovníctvo. Do tejto súťaže sa prihlásili aj žiaci našej školy pod vedením p. učiteľky J. Bořutovej. Najlepšie sa darilo Viktórii Šajtrochovej z 3.A, ktorá získala 1. miesto. Blahoželáme a jej aj p. učiteľke ďakujeme za reprezentáciu školy.

     

     

  • Zvierata okolo nás

    10. 12. 2015

    Dňa 10.decembra 2015 uskutočnil pracovník  Vlastivedného  múzea v Považskej Bystrici  Ing. Žilinčík dve prednášky na tému ´Fauna nášho okresu´. Prednášok sa zúčastnili žiaci troch tried prvého stupňa  Základnej školy Stred  v Považskej Bystrici.

    Témou edukačného programu bola fauna okresu Považská Bystrica. V prezentácii im zoológ múzea predstavil hlavných predstaviteľov hmyzu, plazov, obojživelníkov, vtákov a cicavcov. Deti téma zaujala - živo a spontánne sa zapájali do diskusie.

    V rámci fixácie získaných poznatkov nasledovala praktická časť edukačného programu – pozorovanie suchého entomologického preparátu nočného motýľa  „spriadača obyčajného“ pomocou binokulárnej stereoskopickej lupy. Najlákavejšou fázou výučby bola možnosť dotknúť sa živej užovky červenej. Vyučujúce na základe reakcií detí prejavili záujem o návštevu vlastivedného múzea  a ďalšiu spoluprácu.  

    Výučbového programu vo vlastivednom múzeu sa zúčastnilo 55 žiakov v sprievode štyroch pedagogických zamestnancov.

  • Deň zdravej výživy

    Jesť, to je nevyhnutnosť, ale správne jesť, to je umenie. - La Rochefoucauld
    Povedz mi čo ješ a ja Ti poviem, ako dlho budeš žiť.
    - Porekadlo
    Október je mesiac, v ktorom sa oveľa viac skloňuje slovné spojenie – zdravá výživa. Avšak, nie každý z nás si pod týmto pojmom predstaví to isté. V niekom toto slovné spojenie evokuje predstavu ovocia, zeleniny, u iného syry, mlieko, ale sú aj takí, ktorí si predstavia plný tanier dobrého jedla.

    Väčšina ľudí význam zdravej výživy podceňuje. Zdravá výživa však môže rozhodnúť o našom zdraví a chorobe. Preto sa tejto myšlienke venujeme hlavne 16. októbra. Tento deň je vyhlásený za Svetový deň zdravej výživy. Aj tento rok sme si ho v našej škole pripomenuli najprv rozhlasovou reláciou a potom ochutnávkou zdravých nátierok, ktoré pre žiakov I. stupňa pripravili žiaci 9.B triedy spolu s p. učiteľkami Jánošovou a Kudlaňákovou. O tom, že našim najmenším naozaj chutilo, sa presvedčíte vo fotogalérii.

  • Slavnostná certifikácia

    9. 10. 2015

    V dňoch 8. – 9. októbra 2015 sa v Piešťanoch uskutočnila slávnostná certifikácia 10. ročníka programu Zelená škola. Ocenenie za našu školu prevzali členky kolégia zelenej školy Simona Kališíková, Natália Michalíková a Sára Sečníková. Medzinárodný certifikát a vlajku Zelená škola sme  získali za zapojenie žiakov, rozvoj ich samostatnosti, realizáciu kvalitných environmentálnych aktivít a úspešnosť realizácie 7 krokov v téme ODPAD.

    V ďalších dvoch rokoch sa budeme v rámci projektu venovať téme VODA.

  • Návšteva múzea

    24. 3. 2017

    V piatok 24. 3. 2017 zorganizovalo Vlastivedné múzeum v Považskej Bystrici 3. ročník edukačného programu pre žiakov základných škôl s názvom Ponor sa do objavovania – Deň vody vo vlastivednom múzeu. Na tomto podujatí boli aj naši štvrtáci, ktorí sa v  úvodnej teoretickej časti oboznámili s používaním vody v tradičnej slovenskej kultúre. Etnologička múzea sa zamerala na jej význam v kalendárnom a rodinnom zvykosloví. Osobitnú pozornosť venovala používaniu svätenej vody v minulosti a dnes.

    Praktická časť sa skladala z viacerých zložiek a bola venovaná jednoduchým biofyzikálnym experimentom, ktoré boli založené  na výnimočných vlastnostiach vody, a pozorovaniu vodných živočíchov pomocou binokulárnej lupy, ktoré žiakov veľmi zaujalo. Zblízka  si mohli pozrieť detaily vodných živočíchov - pijavíc, ploskúľ, potočníkov, krivákov a vodných ulitníkov.

    Za asistencie pracovníkov múzea si žiaci vyskúšali aj viacero zaujímavých pokusov. Sledovali, ako pH vody ovplyvňuje sfarbenie prírodného farbiva antokyanínu, obsiahnutého v listoch červenej kapusty. Po pridaní rôznych druhov minerálnej vody sa kapustový odvar dokáže sfarbiť v širokom spektre farebných odtieňov od modrej až po ružovú a fialovú.

    Podujatie bolo veľmi zaujímavé. Deti boli nadšené a  spokojné, pretože prostredníctvom zážitkového učenia sa veľa dozvedeli o vode a jej význame pre život .

  • Deň vody

    22. 3. 2017

    Žiaci a učitelia ZŠ Stred sa aktívne zapojili do propagácie Svetového dňa vody, ktorý každoročne pripadá na 22.marca. Priestory školy  zaplnili desiatky odtieňov modrej, keďže všetci prišli  do školy oblečení práve v tejto farbe, aby hneď na začiatku podporili symboliku dňa.  V škole prebiehala netradičná výučba všetkých predmetov na tému voda, súčasťou ktorej bolo mokré čítanie, vodné počítanie, pokusy s vodou, vedomostné kvízy, hádanky a pesničky o vode, práca so slepou mapou riek či poznávačka vodných živočíchov. Súčasťou vyučovania bola i ochutnávka čistej, pramenitej vody z rôznych zdrojov.  Rozhlasová relácia upozornila deti na význam vody ako životodarnej tekutiny, oboznámila ich s jej výskytom, využitím, poskytla cenné rady,  ako vodou šetriť a aktívne prispievať k jej ochrane.  Následne si  žiaci spoločne zopakovali znalosti o vode formou vedomostného kvízu a potom sa pustili do rôznych výtvarných, literárnych a praktických úloh, ktoré museli pohotovo riešiť a vzájomne spolupracovať v skupinách.  V závere dňa ozdobili všetky triedy výtvarné obrázky a koláže, ktoré sú malou ochutnávkou toho, akí úspešní, šikovní a tvoriví dokážu naši žiaci byť. 

    Naším cieľom bolo upozorniť deti nenásilnou formou na vážny problém súčasnosti, akým je neuvážlivé plytvanie pitnou vodou najmä vo vyspelých krajinách v čase, keď miliardy ľudí v iných častiach sveta trpia jej nedostatkom. Úlohou školy je vštepovať deťom  od malička základné hodnoty pre našu budúcnosť , preto  veríme, že „modrý deň“ pomohol  prebudiť v našich deťoch zodpovednosť za svoje konanie smerované k ochrane životného prostredia napríklad prostredníctvom šetrenia pitnej vody a jej ochrany pred znečistením.

  • Stretnutie škôl

    21. 10. 2016

    Dňa 19.10.2016 sa dvadsať žiakov našej školy zúčastnilo ďalšieho priateľského stretnutia s vybranými žiakmi zo ZŠ Pod Skalkou z Rožnova pod Radhoštem. S touto školou sme v roku 2011 realizovali spoločný projekt Poznajme sa navzájom a odvtedy sa pedagógovia a deti našich škôl pravidelne stretávajú na pekných akciách. Teraz to bolo v polovici cesty v slovensko-moravskom pohraničí na Bumbálke.

    Aj keď nám počasie  veľmi neprialo a príroda neposkytovala pekné výhľady, prešli sme sa turistickým chodníkom na Masarykovu chatu. Odtiaľ sme sa vrátili na chatu Súkenická, kde deti z obidvoch škôl spoločne riešili zaujímavé ekologické hry. Po výdatnom obede sme si zaspievali spoločne pieseň Tancuj, tancuj vykrúcaj a s prísľubmi ďalších stretnutí sme sa rozlúčili.

    Sme šťastní,že máme takých dobrých priateľov.   Mgr. Oľga Zbitovská

  • Svetový deň zdravej vyživy

    20. 10. 2016

    Jedným z najdôležitejších predpokladov dlhého života je zdravá výživa, ktorá má v kalendári svoj deň 16. októbra. Už druhý rok nám všetkým tento deň pripomenuli žiaci 9.A triedy, ktorí pripravili spolu s p. učiteľkou Jánošovou a Čapliarovou uchutnávku zdravých pomazánok pre žiakov 1. stupňa. A ich cesnaková, tuniaková, bryndzová a syrová pomazánka mali naozaj veľký úspech a veľmi rýchlo zmizli v bruškách našich prvostupňárskych kamarátov.

  • Živá voda

    16. 9. 2016

    Prvý výchovný koncert v tomto školskom roku mal názov Živá voda. Nebolo to náhodou, že sme pre žiakov zvolili práve túto tému, keďže voda je už druhý rok podstatou nášho projektu Zelená škola. Environmentálny hudobno-vzdelávací program približuje žiakom význam, dôležitosť a nenahraditeľnosť vody v prírode a pre človeka. Program sa dotýka tém, ako napr. kolobeh vody v prírode, zásoby pitnej vody, šetrenie vodou, havárie ropných tankerov, znečisťovanie prírody, ochrana prírody, separácia odpadu, recyklácia, atď.  Súčasťou programu je aj hudobná zložka, v ktorej hrajú dvaja hudobníci piesne naživo. Pomocou otázok a súťaží (o.i. aj v separovaní odpadu) sú deti vťahované do deja programu a za správne odpovede odmeňované.

  • Exkurzia čistička odpadových vôd

    EXKURZIA V ČISTIČKE ODPADOVÝCH VÔD

    To, že voda je najdôležitejšia látka na Zemi, vedia už naši prváci. Vedia aj to, že  bez vody by ľudstvo ani žiaden život na Zemi neexistoval. Starší žiaci vedia, že voda sa sa nachádza takmer všade, napríklad i v našom tele. Že od vody závisí, či môžeme siať, či môžeme produkovať dostatok potravy, že voda ovplyvňuje napríklad i počasie. A tí najstarší žiaci ovládajú, že voda pokrýva 70 % zemského povrchu, dáva našej planéte nádhernú modrú farbu, ktorú môžeme vidieť na fotografiách z vesmíru. Áno, voda je  absolútne nenahraditeľnou zložkou pre všetky formy života. Ale to, čo už možno nevedia, a možno si to neuvedomujeme ani my dospelí, je, že množstvo pitnej vody na svete je v skutočnosti veľmi malé. Veľká väčšina  - až 97,4 % svetovej vody nie je pitná, je to voda morí a oceánov. Zvyšných 2,6 % vody predstavuje všetku pitnú vodu čo máme. Z tohto množstva je však 86% neprístupných, pretože sú to zamrznuté ľadovce, či podzemné vody. Menej ako 0,01% tvorí voda v jazerách, riekach a prameňoch. Istý prieskum na Slovensku hovorí o tom, že každý z nás minie týždenne približne 780 l pitnej vody, z toho väčšina ide do kanála . Je to voda, v ktorej sme sa sprchovali, kúpali, umývali sme dlážku alebo auto, čiže je to už chemicky znečistená voda. Keby takáto voda vytiekla do riek, zahynuli by ryby, vodné živočíchy i rastliny. Je potrebné, takúto vodu zbaviť nečistôt.

    Dňa 30. apríla 2015 navštívili žiaci našej školy čističku odpadových vôd v Považskej Bystrici. Na exkurzii   sa  žiaci dozvedeli, že medzi najdôležitejšie spôsoby zlepšenia akosti povrchových vôd patrí ich čistenie. Je to technologický proces, ktorý sa realizuje v čistiarní odpadových vôd, v ktorom sa čistia odpadové vody a zneškodňujú, likvidujú, prípadne využívajú produkty vzniknuté v priebehu čistenia.

    Za spoluprácu a výklad ďakujeme pánovi Lovíškovi, ktorý nás celou exkurziou sprevádzal.

  • Deň Zeme

    V našej škole je dobrým zvykom, že nielen na 1 deň a 1 aktivitu sa orientuje naša snaha pripomenúť deťom, aby si uvedomili svoju závislosť na cenných daroch, ktoré nám poskytuje planéta Zem. Práve tej je venovaný tradičný Deň Zeme, vďaka ktorému sme opäť spoločne strávili príjemné dopoludnie v triedach a i na školskom dvore, kde žiaci hravou formou, športovými, pracovnými a tvorivými výtvarnými aktivitami stvárnili svoj vzťah k prírode, nášmu najbližšiemu okoliu a dokázali, že si uvedomujúm ajé problémy ohrozujú našu modrú planétu. Deň odštartoval spoločnou rozcvičkou na čerstvom vzduchu v areáli školy. Ten sme potom dôkladne vyupratovali, ba starší žiaci sa podujali vyčistiť aj breh Domanižanky v blízkosti školy. Kým sa menšie deti naháňali na dvore pri súťaži o to, ktorá z tried najskôr vyskladá z indícií ekologickú myšlienku (vyhrala napokon 3.A), starší žiaci kreslili plagáty s výzvou na triedenie odpadu s ambíciou rozvešať ich v blízkosti svojich domovov, aby tak šírili ekologickú osvetu i za bránou našej školy. Nechýbala tradičná rozhlasová relácia pripravená p.u. Bořutovou. Členovia ekoparlamentu v nej pripomenuli svojim spolužiakom, že v slnečnej sústave je jediná planéta, ktorá umožňuje život, a tou je Zem. Naším spoločným záujmom by malo byť túto jej schopnosť udržiavať a starať sa o ňu. Veď nám patrí, je naším spoločným domovom. Stačí si dávať malé ciele a najmä začať od seba. Naučiť sa vidieť okolo seba krásu, ktorá nám bola darovaná, a vážiť si ju.

    Zuzana Kulichová

  • Eko jarmok

    3. miesto v ekologickej súťaži

    Už tradične sa naša škola zapája do ekologickej súťaže EKOPYRAMÍDA. Hlavným cieľom tohto podujatia je verejná prezentácia vybranej ekologickej témy. Naša škola sa tento rok zamerala na chránené živočíchy a miesta, kde živočíchy žijú. Ozdobou nášho stánku bola výtvarne zaujímavo spracovaná maketa krajiny, znázorňujúca viaceré ekotopy v podobe, v akej si ich želáme obdivovať my a zaslúžia si to i budúce generácie. Samotnej príprave deti a pani učiteľky venovali skutočne veľkú pozornosť a snažili sa čo najlepšie reprezentovať našu školu v silnej konkurencii iných škôl. O to viac nás teší úspech, ktorý dosiahli, umiestnili sa na krásnom 3. mieste. Gratulujeme a ďakujeme všetkým, ktorí sa na tomto úspechu podieľali. Veľká vďaka patrí aj  p. vychovávateľke Škrtelovej a p. učiteľkám Sirotnej a Lehockej.

     

  • Tvorivé dielne

    Dozvedieť sa viac o tom, prečo je dôležité triediť odpad a ako dať veciam druhú šancu, sa mohli naši žiaci tvorivou, hravou a zábavnou formou na tvorivých dielňach, ktoré sa uskutočnili v priestoroch školskej jedálne v piatok 7.novembra. Ich ústrednou myšlienkou bola premena odpadového materiálu na výtvarný vyjadrovací prostriedok. Vraj aj Picasso robil sochy z odpadu, tak prečo by ho kreatívne nevedeli využiť aj deti?  Tie naše využívali umelú hmotu, staré PET fľaše, novinový papier, kusy nepoužitej látky, povrázky, paličky či obyčajný drôtik, aby z nich vyrobili malé umelecké diela. Možnosť nielen vidieť, ale aj dotknúť sa premeny druhotných surovín na užitočné a pekné veci privítali všetky deti. Aj tí najmenší dokázali vykúzliť zo starej plastovej fľaše netradičnú vázičku a obyčajné polystyrénové podnosy sa pod ich rukami menili na krásne farebné autíčka či rakety. Naučili ich to šikovné p. učiteľky Mgr. Rosina a Mgr. Pekarová zo ZUŠ I.W.Kráľa. Malý zázrak má na svedomí aj p. Stanislav Miko, ktorý prácou s drôtikom zamestnal aj chlapcov, ktorých inak pri umeleckých aktivitách vídať iba zriedka. Dievčatá zas bolo častejšie vidieť pri p. uč. Jánošovej, spolu vyrábali z plastelíny – čo iné ako šperky. Vďaka p. Ing. Támovej z CVČ v Púchove sa zasa naučili zdobiť kvetináče či obkladačky tzv. servítkovou technikou, pomocou detskej fantázie a dobrých nápadov p. Cíbikovej, rovnako z Púchova, vznikali z kusov starých látok vtáčiky, zvieratká či iné dekoratívne figúrky do každej domácnosti. Je jeseň, keď sa zberajú tekvičky, všade lietajú farebné listy a rastú bylinky a kvety vhodné na sušenie. Ako ich použiť na aranžovanie a tvorbu rôznych bytových dekorácií ukázala všetkým zvedavcom p. Ing. Stručková zo SOŠ záhradníckej v Piešťanoch. Takmer vianočná atmosféra dýchala zo stánku p. Podstráskej, ktorá dokázala  vyčarovať pôsobivé ozdoby na vianočný stromček alebo adventný veniec z najobyčajnejšieho novinového papiera. Okrem samotných lektorov aktívne pracovali pri každom stanovisku staršie deti z našej školy, aby vysvetľovali a poučili svojich kamarátov o dôležitosti triedenia a recyklovania odpadu. Zároveň sa postarali o individuálny prístup ku každému „klientovi“ tvorivej dielne, aby výrobky z nej boli ušité na mieru každého. Z tohto príjemného piatkového predpoludnia, plného tvorivého nadšenia a optimizmu, tak nikto neodišiel naprázdno.

    Mgr. Zuzana Kulichová

  • Nenič svoje múdre telo

    Aj v tomto školskom roku sa v našom ŠKD venovali problému drogových závislostí a ich prevencií. V rámci tohto týždňa usporiadali rôzne  aktivity. Pracovali s knihou Nenič svoje múdre telo, rozprávali sa o  nežiadúcich účinkoch drog pre zdravie,  kreslili rôzne obrázky, súťažili a urobili si výstavku pod názvom Prečo nie?

    V stredu mali možnosť deti ukázať, čo si všetko zapamätali a akí sú šikovní v danej problematike. Prváci a nesúťažiaci boli ako diváci a ostatné oddelenia zastupovali traja súťažiaci. Súťaž bola zo začiatku veľmi vyrovnaná,  až v posledných dvoch kolách ukázali deti svojou rýchlosťou a šikovnosťou svoje umiestnenie. Ako sa nakoniec rozhodlo: 1.miesto - 3. oddelenie,  2. miesto - 4. oddelenie a  3. miesto-2.oddelenie

    Všetky aktivity boli veľmi zaujímavé a my len veríme, že deti si zapamätajú, aké nebezpečenstvo im hrozí pri použití a experimentovaní s návykovými látkami.

    Marta Václavíková

  • Rovesnícke vzdelávanie

    Rovesnícke vzdelávanie

    Dňa 26. februára  2015  v rámci programu Zelená škola sa už po tretí krát uskutočnilo rovesnícke vzdelávanie. Tento rok ho pripravila p. učiteľka  Monika Kasagrandová so žiakmi 5.A triedy a žiačkou 6. A triedy. Témou vzdelávania bol odpad  a jeho rozdelenie. Prostredníctvom rozprávky  deťom ukázali ,čo spôsobujú odpadky v prírode. Pokračovali prezentáciou, kde uviedli čo je odpad ,ako ho triedime a čo kam patrí. Potom nasledovali súťažné úlohy  vyplývajúce z prezentácie. Upevnenie sa uskutočnilo prostredníctvom básničiek o rôznych odpadkoch. Po skončení vzdelávania si deti mohli pozrieť divadielko (Zvieratká žalujú), ktoré nacvičila p. učiteľka Jana Bořutová   spolu s deťmi z kolégia Zelenej školy. Tento deň spolu ukončili tančekom:  Medvede a turisti.

    Deti prvého stupňa boli so vzdelávaním a vystúpením veľmi spokojné a s radosťou sa zapájali do plnenia úloh. Svoje nadšenie prejavili želaním, aby sa takéto dni opakovali častejšie.

  • Rovesnické vzdelávanie odpad
    2. 3. 2015

    Do galérie Rovesnické vzdelávanie odpad boli pridané fotografie.

Novinky

Kontakt

  • Základná škola, Stred 44/1, 017 01 Považská Bystrica
    Stred 44/1, 017 01 Považská Bystrica

Fotogaléria