• Stred 44/1, 017 01 Považská Bystrica

Utorok 14. 8. 2018

Zelená škola

Myšlienky sa spájajú do spoločného cieľa
Program Zelená škola od roku 2004 pomáha aj slovenským školám realizovať environmentálnu výchovu prepojenú s praktickými krokmi, Tie vedú žiakov a celú školu k šetrnejšiemu prístupu voči životnému prostrediu. t.j. pomáhajú znížiť celkový vplyv školy na životné prostredie
.Sme presvedčení, že o problematike životného prostredia nestačí len získavať vedomosti, ale že je zároveň nevyhnutné snažiť sa zmeniť naše konanie. Urobiť zmenu, ktorú je vidieť a cítiť.

• 12. 5. 2017

Žiaci 7.A triedy si opäť pripravili rovesnícke vzdelávanie s témou voda. Učili deti prvého stupňa o vode. Pripravili si pre nich básničky, pesničku, rozprávku, prezentáciu a na záver aj pracovné listy všetko s témou voda. Pomocou ktorých sa presvedčili, čo sa deti z prvého stupňa v tento deň naučili. V básničkách im porozprávali o rozných formách vody, ale aj o dôležitosti vody a potrebe chrániť si vodu. V prezentácií im ukázali aké skupenstvá a druhy vody poznáme. V rozpravke o kvapke mali možnosť spoznať kolobeh vody v prírode.

• 5. 5. 2017

O tom, aká dôležitá je voda a zdravá strava nás presvedčili žiačky z dramatického krúžku.

Dňa 28. 4 zahrali pre žiakov prvého stupňa tanečno-divadelné predstavenie BACILY. A nakoľko táto téma je aktuálna pre všetky deti v rámci rovesníckeho vzdelávania vystúpili aj 3. mája 2017 v materskej škole na Železničnej ulici.

• 22. 4. 2016

Už tradične sa deti z našej školy zapájajú do cyklickej súťaže EKOPYRAMÍDA. Témou tohto ročníka bola voda - jej nenahraditeľnosť pre náš život, ochrana, význam... Na škole sme k uvedenej téme zorganizovali množstvo najrôznejších akcií. Deti zo 7.B to všetko spracovali a prezentovali na ekopyramíde. Tretiaci sa zas venovali vodopádom v našom okolí. Zistili, že v našom okolí sa nachádza veľa zaujímavých vodopádov - Strážovské vodopády, Hlbocký vodopád, Dračia studňa, vodopády v obci Prejta, Červený Kameň. Nedosahujú síce mohutnosť tatranských a iných vodopádov, ale majú svoje čaro a sú rýchlo dostupné. Deti touto prezentáciou chceli vodopády priblížiť širokej verejnosti a ukázať, aké nádherné prírodné výtvory sa v našom okolí nachádzajú a že rozhodne stojí za to pozrieť si ich. Za svoju snahu boli deti odmenené 3. miestom a krásnym pohárom. Ekopyramída bola súčasťou EKOJARMOKU, ktorý sa konal na pešej zóne mestského úradu. Stánok s výrobkami našich detí patril k najnavštevovanejším.

• Stred 44/1, 017 01 Považská Bystrica